Transports / Vieglie taksometri

Vieglie taksometri

Rīgas domes saistošie noteikumi nr. 118 "Par maksimālo maksu (tarifiem) par pasažieru un bagāžas pārvadājumiem ar vieglo taksometru Rīgā" (lejupielādēt)

Katram vieglo taksometru pakalpojuma sniedzējam ir jāveic pasažieru pārvadāšana atbilstoši tam tarifam, ko pārvadātājs ir apstiprinājis Rīgas domes Pasažieru komercpārvadājumu licencēšanas komisijā.

Autopārvadājumu likums paredz, ka vieglo taksometru licence dod tiesības veikt vieglo taksometru pārvadājumus tikai attiecīgajā administratīvajā teritorijā, kā arī nogādāt pasažieri uz jebkuru citu vietu ārpus šīs teritorijas. Zināšanai: starptautiskā lidosta „Rīga” atrodas Mārupes novada teritorijā un pārvadājumi no lidostas tiek veikti saskaņā ar Mārupes novada noteiktajiem licences nosacījumiem – tai skaitā arī tarifiem.

Ievērībai!

Lai izvairītos no krāpšanas gadījumiem, aicinām iedzīvotājus vienmēr saglabāt taksometra vadītāja izsniegto čeku par braucienu ar taksometru. Aizdomu gadījumā par iespējamu krāpšanu Rīgā aicinām čeku kopā ar iesniegumu iesniegt Rīgas domes Satiksmes departamentam, kas pārbaudīs, vai pieprasītā maksa par braucienu ir atbilstoša attiecīgā taksometru uzņēmuma deklarētajam tarifam.

Citi jaunumi