Ziņas medijiem

Pārvietošanās apstākļu uzlabošanai Rīgā uzsākta ūdens peļķu atsūknēšana

Rīgas domes Satiksmes departaments informē, ka pārvietošanās apstākļu uzlabošanai kopš agra rīta uzsākta lietus ūdens peļķu atsūknēšana vietās, kur tās ievērojami apgrūtina satiksmi.Peļķes uz brauktuvēm un ietvēm pārsvarā izveidojušās dēļ nokritušajām lapām, kuras bloķējušas ūdens pieņēmējus. Kā ziņo ielu uzturēšanas dienesti, Pārdaugavā, kur konstatētas applūduši ielu posmi, tika veikta lapu attīrīšana no pieņēmējiem un lietus ūdens pakāpeniski no brauktuves un ietvēm notecēja. Lietus pieņēmēji no lapām attīrīti Jūrmalas gatves un Slokas ielas krustojumā, Dzirciema ielas un Jūrmalas gatves krustojumā, Buļļu aplī, Lilijas ielā, Daugavgrīvas ielā, Kalnciema ielas un Slokas ielas krustojumā.

Lai uzlabotu pārvietošanās apstākļus, daudzviet šobrīd notiek lietus ūdens atsūknēšana, tostarp Čiekurkalnā,  Teikā, Vecmīlgrāvja ielās un Pārdaugavas ielās.

Departamenta speciālisti šobrīd veic Rīgas ielu un tiltu apsekošanu, lai pēc nepieciešamības norīkotu tehniku uz vietām, kur vajadzētu atsūknēt brauktuves no lietus ūdens. Tāpat ielu un tiltu uzturēšanas uzņēmumiem uzdots pastiprināti pievērst uzmanību lietus ūdens uztvērējakām un attīrīt tās, kuras dēļ kritušajām lapām nevar novadīt ūdeni no brauktuves.

Spēcīga lietus ietekmē Rīgā applūst tās ielas, kurās vēsturiski nav izbūvēta lietus ūdens kanalizācijas sistēma. Šobrīd, pēc Satiksmes departamenta pasūtījuma, jaunas lietus ūdens kanalizācijas sistēmas tiek izbūvētas jaunbūvējamām ielām un satiksmes objektiem, kā arī ielās, kas tiek pārbūvētas.

Lai mazinātu peļķu veidošanos lietavu laikā tajos ielu posmos, kur vēsturiski nav izbūvētas lietus ūdens novades sistēmas, Satiksmes departamenta speciālisti vasarā izstrādāja rīcības plānu. Kopumā tika apzinātas vairāk nekā 40 vietas Rīgas ielās un ietvēm, kur nepieciešami lokāli risinājumi.

Atsevišķos ielu posmos jūlijā un augustā veikti uzlabojumi lietus ūdens novades izveidei. Piemēram, izbūvēta ievalce Viestura prospektā, ūdens novades sistēma Čiekurkalna 1.līnijā zem Gustava Zemgala gatves pārvada. Tāpat sakārtoti atsevišķi ielu krustojumi, kur ikdienas uzturēšanas darbu ietvaros veikti uzlabojumi lietus ūdens novadei. Darbs pie peļķu mazināšanas Rīgas ielās turpinās un nākamgad plānots veikt lietus ūdens novadīšanas sistēmas izbūvi vairāk nekā desmit ielās.  

Rīgas iedzīvotāji aicināti arī turpmāk ziņot par applūdušām ielām, zvanot Satiksmes vadības centram uz bezmaksas telefona numuru 80003600. Uz applūdušajām ielām nekavējoties nosūtītas lietus ūdens atsūknēšanas tehnikas.

 

Informāciju sagatavoja:
Ilze Dimante, Rīgas domes Satiksmes departamenta Sabiedrisko attiecību vadītāja

Citi jaunumi