Ziņas medijiem

Autovadītāju ievērībai: Rīgā uz brauktuvēm veidojas sniega sanesumi

Sestdienas rītā spēcīgās snigšanas un vēja dēļ Rīgā uz brauktuvēm un veloinfrastruktūras veidojas sniega sanesumi. Brauktuvju tīrīšanu un kaisīšanu veic visa ziemas tehnika – kopumā 50 vienības, un darbs turpināsies visas dienas garumā. Šodien pārvietošanās var būt apgrūtināta, tādēļ ir svarīgi ievērot piesardzību, savlaicīgi plānot maršrutu, ieturēt lielāku distanci līdz priekšā braucošajiem, neveikt straujus manevrus, kā arī izvēlieties braukšanas apstākļiem un ielu seguma stāvoklim atbilstošu ātrumu. Savukārt SIA “Rīgas satiksme” dati liecina, ka sestdienas rītā autobusu un trolejbusu kustības kavējumi bija līdz 10 minūtēm, kamēr tramvaju kustība traucēta nebija.

Prioritāri tiek tīrītas maģistrālās ielas, tilti, pārvadi, veloinfrastruktūra un ielas, kur kursē sabiedriskais transports, kam seko mazākas nozīmes jeb rajona ielas, tādēļ īpaši sarežģīta izbraukšana var būt tieši uz mazākas nozīmes ielām. Lūdzam ņemt vērā, ka intensīvas snigšanas laikā ievērojams sniega daudzums uz ielām un veloinfrastruktūras var atkārtoti parādīties ļoti īsā laikā, tostarp arī uzreiz pēc brauktuves un veloinfrastruktūras tīrīšanas. Maģistrālajām ielām pilnībā no sniega jābūt attīrītām un apstrādātām ar pretslīdes materiāliem trīs stundas pēc snigšanas beigām.

Ja mierīgas snigšanas laikā sniega tīrīšana galvaspilsētas ielās optimāla rezultāta iegūšanai tiek veikta vienu reizi dienā – uzreiz pēc snigšanas beigām, tad paredzēts, ka sniegputeņa laikā brauktuvju un veloinfrastruktūras tīrīšana un apstrāde dienas laikā var tikt veikta vismaz trīs reizes.

Aicinām transportlīdzekļu vadītājus sniegputeņa laikā ievērot īpašu piesardzību, savlaicīgi plānot maršrutu, ieturēt lielāku distanci līdz priekšā braucošajiem, neveikt straujus manevrus, kā arī izvēlieties braukšanas apstākļiem un ielu seguma stāvoklim atbilstošu ātrumu. Savukārt sabiedriskā transporta pasažieriem jārēķinās, ka var veidoties autobusu, trolejbusu un tramvaju kustības novirzīšanās no grafika.

Sekojot meteorologu prognozēm, ziemas uzturēšanas tehnika turpinās strādāt ar pilnu jaudu līdz sniegputenis norims.

Satiksmes departaments aicina turpmākajās dienās arī ziņot Satiksmes vadības centram (SVC) uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80003600 gan par bedru un lielu peļķu veidošanos, gan arī vietām, kur ir nepieciešama sniega tīrīšana. Pēc zvana saņemšanas uz attiecīgo vietu operatīvi tiks nosūtīti ielu uzturēšanas dienesti.

Citi jaunumi