Transports / Taksometri

Taksometri


IEVĒRĪBAI!

Informējam, ka 2024.gada 24. aprīlī stāsies spēkā grozījumi Autopārvadājumu likumā, kas paredz izmaiņas komercpārvadājumos ar taksometru (plašāk sk. – https://likumi.lv/ta/id/351125-grozijumi-autoparvadajumu-likuma):

  1. Autotransporta līdzekļus, kas pirmo reizi reģistrēti līdz 2008. gada 31. decembrim, un to motora tilpums nepārsniedz 2000 kubikcentimetrus, komercpārvadājumu veikšanai ar taksometru (arī vieglo automobili) varēs izmantot līdz 2026. gada 31. decembrim.
  2. Ja autotransporta līdzeklis pirmo reizi reģistrēts pēc 2009. gada 1. janvāra, tā radīto oglekļa dioksīda (CO2) izmešu maksimālais daudzums gramos uz vienu kilometru saskaņā ar Eiropas jaunā braukšanas cikla metodi (NEDC) nedrīkst pārsniegt 140 gramus autotransporta līdzeklim ar ietilpību līdz septiņām (ieskaitot) sēdvietām un 190 gramus autotransporta līdzeklim ar ietilpību virs septiņām sēdvietām ar nosacījumu, ka transportlīdzeklis atbilst Euro 5 vai Euro 6 emisijas klasei.
  3. Ja autotransporta līdzeklis pirmo reizi reģistrēts pēc 2020. gada 31. decembra, tā radīto oglekļa dioksīda (CO2) izmešu maksimālais daudzums gramos uz vienu kilometru atbilstoši pasaulē saskaņotajai vieglo transportlīdzekļu testēšanas procedūrai (WLTP) nedrīkst pārsniegt 180 gramus autotransporta līdzeklim ar ietilpību līdz septiņām (ieskaitot) sēdvietām un 240 gramus autotransporta līdzeklim ar ietilpību virs septiņām sēdvietām, ar nosacījumu, ka transportlīdzeklis atbilst Euro 5 vai Euro 6 emisijas klasei.
  4. Valstspilsētas pašvaldībām (t.sk. plānošanas reģioniem) tiek noteikts pienākums anulēt speciālo atļauju (licenci) pasažieru komercpārvadājumiem ar taksometru, ja pārvadātāja rīcībā vairāk nekā trīs mēnešus nav vieglā automobiļa, kuram izsniegta licences kartīte pasažieru komercpārvadājumiem ar taksometru.
  5. Informācija par taksometriem izsniegtajām licences kartītēm turpmāk būs pieejama arī Ceļu satiksmes drošības direkcijas uzturētajos un nodrošinātajos e-pakalpojumos.

Tāpat ar grozījumiem paredzēts, ka vienlaikus ar attiecīgiem grozījumiem likumā "Par nodokļiem un nodevām” stāsies spēkā tiesību norma Autopārvadājumu likumā, kas noteic, ka pasažieru komercpārvadājumus ar taksometru veic ar pārvadātāja īpašumā vai turējumā esošu M1 kategorijas vieglo automobili, attiecībā uz kuru transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā nav reģistrēts Valsts ieņēmumu dienesta piemērots liegums izmantot autotransporta līdzekli komercpārvadājumos ar taksometru un vieglo automobili.


IEVĒRĪBAI!

Informējam, ka 21.02.2024. Rīgas dome pieņēma lēmumu Nr. RD-24-3337-lē “Par Rīgas valstspilsētas pašvaldības Ārtelpas un mobilitātes departamenta maksas pakalpojumiem”. Lēmums stājas spēkā š.g.1.martā. Iepazīties šeit: lēmums "Par Rīgas valstspilsētas pašvaldības Ārtelpas un mobilitātes departamenta  maksas pakalpojumiem"


IEVĒRĪBAI!

Aicinām pieteikumus licences kartītes pasažieru komercpārvadājumiem ar taksometru Rīgas valstspilsētas administratīvajā teritorijā izsniegšanai iesniegt Rīgas valstspilsētas pašvaldības Ārtelpas un mobilitātes departamentam izmantojot Rīgas valstspilsētas pašvaldības uzturēto speciālo tiešsaistes formu, kas atrodama šeit: https://www.eriga.lv/default.aspx → Visi e-pakalpojumi → Taksometru licences

Lai autorizētos pakalpojuma saņemšanai Jums nepieciešams:

  • lietotājvārds un parole (izsniedz Apmeklētāju pieņemšanas centrs) vai
  • interneta bankas konts (SEB banka, Swedbank, Luminor/DNB, Luminor/Nordea, Banka Citadele) vai
  • drošs elektroniskais paraksts.


IEVĒRĪBAI!

Lai izvairītos no krāpšanas gadījumiem, aicinām iedzīvotājus vienmēr saglabāt taksometra vadītāja izsniegto čeku par braucienu ar taksometru. Aizdomu gadījumā par iespējamu krāpšanu Rīgā aicinām čeku kopā ar iesniegumu iesniegt Rīgas valstspilsētas pašvaldības Ārtelpas un mobilitātes departamentam, kas pārbaudīs, vai pieprasītā maksa par braucienu ir atbilstoša attiecīgā taksometru uzņēmuma deklarētajam tarifam.

Citi jaunumi