Ziņas medijiem

Ievērībai: šonakt Rīgā gaidāms sniegs un apledojums; Transportlīdzekļu vadītāji aicināti ievērot piesardzību

Saskaņā ar sinoptiķu prognozēm, naktī uz ceturtdienu Rīgā gaidāms sniegs, sasalstošs lietus un vietumis arī sniegputenis, kā rezultātā uz ielām un ietvēm var veidoties apledojums un sniega sanesumi. Tādēļ transportlīdzekļu vadītāji ir aicināti braukšanas laikā ievērot īpašu piesardzību, savlaicīgi plānot maršrutu, ieturēt lielāku distanci līdz priekšā braucošajiem, neveikt straujus manevrus, kā arī izvēlieties braukšanas apstākļiem un ielu seguma stāvoklim atbilstošu ātrumu.

Ņemot vērā, ka tilti un pārvadi ir paaugstināta riska zonas, pēcpusdienā jau preventīvi tika uzsākta to apstrāde ar pretslīdes materiālu. Darba gatavībā šobrīd ir visa Rīgas domes Satiksmes departamentam pieejamā ziemas tehnika – 50 vienības, tostarp 34 ielu brauktuvju tīrāmās un kaisāmās mašīnas, kā arī 16 kompleksās veloinfrastruktūras tīrāmās un kaisāmās mašīnas.

Prioritāri tiek tīrīti un apstrādāti tilti, pārvadi, maģistrālās ielas un ielas, kur kursē sabiedriskais transports, kā arī veloinfrastruktūra, kam seko mazākas nozīmes jeb rajona ielas. Brīdinām, ka ceturtdienas rītā īpaši apgrūtināti braukšanas apstākļi var veidoties tieši uz mazākas nozīmes ielām.

Mainīgos apstākļos ievērojams sniega daudzums uz ielām un veloinfrastruktūras var atkārtoti parādīties ļoti īsā laikā, tostarp arī īsi pēc brauktuves tīrīšanas.

Par bīstamām situācijām uz Rīgas ielām un tiltiem ieteicams informēt Rīgas domes Satiksmes departamenta Satiksmes vadības centru, zvanot uz diennakts bezmaksas tālruni 80003600.

Citi jaunumi