Ziņas medijiem

Grīziņkalnā un Klusajā centrā ieviesīs ātruma ierobežojumu 30 km/h

Gājēju un citu mazāk aizsargāto satiksmes dalībnieku drošības uzlabošanai, kā arī transporta radītā trokšņa samazināšanai, sākot no 11. marta, Grīziņkalna apkaimē tiks ierīkota ātruma ierobežojuma 30 km/h zona, savukārt no 16. marta šādas izmaiņas tiks veiktas divās Klusā centra teritorijās.

Ātruma ierobežojuma zona Grīziņkalnā tiks ieviesta teritorijā starp Aleksandra Čaka ielu, Pērnavas ielu, Jāņa Asara ielu, Avotu ielu un Matīsa ielu. Minētajās ielās, kā arī Tallinas ielā atļautais braukšanas ātrums saglabāsies nemainīgs. Jaunās satiksmes organizācijas izmaiņas attieksies uz teritoriju starp minētajās ielām.

Klusā centra apkaimē ātruma ierobežojumu zonas tiks ieviestas divās vietās:

1) Teritorijā starp Kalpaka bulvāri, Pulkveža Brieža ielu, Hanzas ielu un Krišjāņa Valdemāra ielu. Minētajās ielās atļautais braukšanas ātrums saglabāsies nemainīgs, savukārt ātruma ierobežojums 30 km/h attieksies uz teritoriju starp minētajās ielām.

2) Teritorijā starp Elizabetes ielu, Eksporta ielu, Hanzas ielu un Pulkveža Brieža ielu. Minētajās ielās atļautais braukšanas ātrums saglabāsies nemainīgs, savukārt ātruma ierobežojums 30 km/h attieksies uz teritoriju starp minētajās ielām.

Lai pieņemtu šādu lēmumu, tiek ņemti vērā vairāki satiksmes drošību ietekmējoši faktori – vai ielas ir pārblīvētas ar stāvošu transportu, tiek vērtēts brauktuvju un ietvju platums, izglītības iestāžu esamība, krustojumu un līkumu pārredzamība, transportlīdzekļu, gājēju, velosipēdistu intensitāte un citi aspekti.

Šādas zonas Rīgas ielās pakāpeniski tiks ieviestas arī turpmāk, īpaši apkaimju ielās, kur ir privātmājas un vēsturiski nav izbūvētas ietves.

Aicinām autovadītājiem būt vērīgiem un sekot līdzi satiksmes organizācijas izmaiņām.

Citi jaunumi