Ziņas medijiem

Skultes pārvada būvdarbus organizēs arī nakts stundās

Rīgas domes Satiksmes departaments informē, ka, turpinoties Skultes pārvada būvniecībai, līdz 7. maijam būvdarbi notiks atbilstoši VAS “Latvijas dzelzceļš” noteiktajiem laika periodiem – galvenokārt nakts laikā, kad nekursē vilcieni. Šī dzelzceļa sliežu līnija ir ar pietiekami intensīvu dzelzceļa satiksmi, tādēļ  būvdarbus pārsvarā ir atļauts veikt tikai naktī. Šajā laikā tiks rūpīgi sekots līdzi, lai netiktu pārkāpts pieļaujamais trokšņu un vibrācijas līmenis. Lūdzam iedzīvotājus pret būvdarbu laikā radītajām neērtībām izturēties ar sapratni.

Būvdarbu veikšana dzelzceļa nodalījuma joslā tiek veikta atbilstoši VAS “Latvijas dzelzceļš” noteiktajiem “logiem” – datumiem un laikiem, kad ir tiesības veikt būvdarbus dzelzceļa nodalījuma joslā. Konkrētā dzelzceļa sliežu līnija ir ar pietiekami intensīvu dzelzceļa satiksmi, tādēļ būvdarbus pārsvarā ir atļauts veikt tikai nakts laikā, kad nekursē vilcieni.

Līdz 7. maijam tiks veikti rievsienas demontāžas darbi, kontakttīkla pārbūve un smago sastatņu montāža, dzelzsbetona siju montāža virs dzelzceļa un citi darbi. Ar pilnu veicamo darbu grafiku līdz 7. maijam var iepazīties šeit.

Nepilnu kilometru garais satiksmes pārvads pār dzelzceļa sliežu ceļiem “Rīga –Skulte” būtiski uzlabos pārvietošanās iespējas Sarkandaugavas iedzīvotājiem, nodrošinot sastrēgumu samazināšanos maģistrālajās ielās, kā arī kravas tranzīta novirzīšanu no vietējām ielām, kā rezultātā būtiski samazināsies satiksmes negadījumu konfliktpunktu skaits. Projekta realizācijā tiks izbūvēti un sakārtoti visi jaunajai trasei pieguļošie Sarkandaugavas krustojumi un pievedceļi. Tāpat pārvada izbūves projekts paredz arī gājēju un velobraucēju pārvietošanās uzlabojumus – Viestura prospekta posmā no Meža prospekta līdz dzelzceļa stacijai „Mangaļi” tiks izveidots veloceļš.

Departaments atvainojas par sagādātajām neērtībām tuvējo apkaimju iedzīvotājiem un aicina iedzīvotājus būt saprotošiem.

Pārvada Rīga-Skulte izbūvi Sarkandaugavā veiks piegādātāju apvienību “OTC,” kurā ir apvienojušies trīs būvnieki – SIA “Binders,” AS “LNK Industries” un AS “Latvijas tilti”.

Pārvada būvniecība tika sākta 2020. gada 30. martā, savukārt pilnībā to plānots pabeigt 2022. gadā.

Plānotās pārvada izmaksas ir 45,4 miljoni eiro. No tām Eiropas Savienības Kohēzijas fonda finansējums 27,15 miljoni eiro, Latvijas valsts budžeta dotācija – 1 miljonu eiro, savukārt pārējais ir pašvaldības finansējums.

Citi jaunumi