Ziņas medijiem

Rīgā šogad uzlabots segums 45 grants ielās

Šovasar vairākās Rīgas apkaimēs turpinājās darbs pie grants ielu seguma uzlabošanas, izmantojot dubultās virsmas apstrādes tehnoloģiju. Šādu tehnoloģiju Rīgā izmanto tikai otro gadu un galvenais ieguvums ir putekļu samazināšana un ceļa kvalitātes uzlabošana. Seguma uzlabošana ir veikta 45 ielās un to posmos, kopumā aptverot 61 tūkstoti kvadrātmetru lielu platību.

Grantēto ielu segums uzlabots desmit Kurzemes rajona, 15 Zemgales priekšpilsētas, piecās Latgales rajona, divās Vidzemes priekšpilsētas un 13 Ziemeļu rajona ielās.

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks satiksmes infrastruktūras un attīstības jautājumos Vilnis Ķirsis norāda: “Bedres, peļķes un putekļi ir neērtības, ar ko bieži saskaras grantēto ielu iedzīvotāji. Lai grants ielās iegūtu gludu un cietu segumu bez dubļiem, putekļiem un peļķēm, jau otro gadu plaši izmantojam dubultās virsmas apstrādes tehnoloģiju, kas sevi pierādījusi vairākās citās pašvaldībās. Šogad seguma uzlabojumi veikti divreiz lielākā apjomā nekā pērn, un sākotnēji plānoto 36 ielu un to posmu vietā, uzlabojumi ir veikti 45 vietās. Divu gadu laikā esam raduši iespēju šādi sakārtot vairāk nekā 60 ielas visā pilsētā, un nākamajos gados turpināsim šo programmu, lai sakārtotu pēc iespējas vairāk ielu Rīgas apkaimēs.”

Ielām ar grants segumu apstrāde veikta ar bitumena emulsiju un galvenais ieguvums ir putekļu samazināšana un ceļa kvalitātes uzlabošana. Darbu sākuma posmā tiek veikta ielu pamatnes sagatavošana un komunikācijas aku izcelšana brauktuves līmenī, kurai seko bitumena emulsijas ieklāšana.

Pērn, 2021. gadā, seguma uzlabošana ar dubultās virsmas apstrādi Rīgā notika pirmo reizi. Tad seguma uzlabošana notika 18 ielās, 31 tūkstoša kvadrātmetru platībā.

 

Informāciju sagatavoja: Lelde Rudzika, Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējas komunikācijas nodaļas projektu koordinatore, e-pasts: lelde.rudzika@riga.lv

Autors: Rīgas domes Komunikācijas pārvalde

Citi jaunumi