Ziņas medijiem

11. tramvajs sāks kursēt pa abām Brasas tilta pusēm

Trešdien, 1. novembrī, 11. tramvaja maršruta satiksmi atjaunos arī pār Brīvības ielas pusē izbūvēto pārvadu. Pārējo transportlīdzekļu satiksmi pār Brasas tiltu plānots atjaunot novembra pirmajā pusē.

Noslēgumam tuvojas Brasas tilta pārbūve, kuru veido divi, blakus esoši un savstarpēji nesaistīti pārvadi. Duntes ielas pusē esošā pārvada būvniecība noslēdzās jūnijā, kad pār to atklāja reversīvu tramvaju satiksmi. No 1. novembra tramvaja satiksmi atjaunos arī pār Brīvības ielas pusē izbūvēto pārvadu, tādējādi uz Brasas tilta atjaunojot tramvaju satiksmi, kāda tā bija pirms tilta rekonstrukcijas.

Vilnis Ķirsis, Rīgas domes priekšsēdētājs: “Līdz ar Brasas tilta atvēršanu tramvaju satiksmei abos virzienos, 11. tramvajs varēs kursēt raitāk un biežāk, kas būs jūtams uzlabojums ikdienā ikvienam, kurš pilsētā regulāri pārvietojas ar sabiedrisko transportu. Pilnīgai sabiedriskā transporta satiksmes atjaunošanai drīzumā – tuvākajās nedēļās – sekos arī tilta atvēršana gājējiem, velobraucējiem un automašīnām.”

Brasas tilta rekonstrukcija ir paveikta 90% apjomā. Šobrīd turpinās zem pārvada esošās Laktas ielas atjaunošana, ceļa zīmju uzstādīšana un ceļa horizontālā apzīmējuma uzklāšana, kā arī gaismekļu uzstādīšana.

Jau ziņots, ka 2019. gada maijā Brasas tilta būvdarbus apturēja, tilta nesošajās konstrukcijās atklājot būtiskus bojājumus. Izmainītā būvprojekta ietvaros veica pilnīgu tilta pārbūvi, nevis jau esoša tilta atjaunošanu. Brasa tilta pārbūvi uzsāka 2022. gada maijā, pēc tam, kad Ministru kabinets atbalstīja vairāk nekā 11 miljonu eiro liela aizdevuma piešķiršanu projekta realizācijai.

 

Informāciju sagatavoja: Rīgas pašvaldības Ārējas komunikācijas nodaļa

Citi jaunumi