Ziņas medijiem

Aicina iedzīvotājus ieteikt skrejriteņu novietnes Rīgā

Rīgas iedzīvotāji līdz 31. oktobrim aicināti ieteikt vietas pilsētā, kur nepieciešams izveidot elektrisko skrejriteņu un velosipēdu novietošanas zonas, aizpildot anketu aptauju platformā iesaisties.riga.lv.

Lai palielinātu satiksmes dalībnieku drošību un veicinātu kārtību pilsētas ielās, rīdzinieki aicināti paust savu viedokli, piedaloties platformā iesaisties.riga.lv publicētajā aptaujā.

Pašvaldība saņemto informāciju apkopos un izvērtēs ziemas periodā, bet jaunas skrejriteņu un velosipēdu novietošanas zonas plānots izveidot nākamā gada siltajā sezonā.

Jau ziņots, ka Rīgā ieviestas pirmās mikromobilitātes rīku novietošanas zonas, lai turpmāk iedzīvotāji un rīku iznomātāji varētu novietot koplietošanas elektriskos skrejriteņus un elektriskos velosipēdus vienuviet. Konsultējoties ar rīku iznomātājiem, pirmās zonas izveidotas populārākajos braucienu sākuma un gala punktos, kā arī vietās, kur koplietošanas mobilitātes rīki visbiežāk rada neērtības gājējiem un citiem satiksmes dalībniekiem. Mikromobilitātes rīku novietošanas zonas veido uz ietvēm starp pilsētvides labiekārtošanas elementiem, kur tās netraucē ne gājējiem, ne velobraucējiem.

Pirmās mikromobilitātes rīku novietošanas zonas jau izveidotas 13. janvāra ielā pie Raiņa bulvāra, 13. janvāra ielā - laukumā pie gājēju tuneļa, 13. janvāra ielā pie Raiņa bulvāra, Raiņa bulvārī pie Krišjāņa Barona ielas, Raiņa bulvārī Nr.13,  pie ēkas Miera ielā Nr.46 (no Tallinas ielas puses uz ietves), Brīvības bulvāra un Elizabetes ielas krustojumā, Uzvaras bulvārī pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Aleksandra Čaka ielā pie Ziedoņdārza.

Autors: Rīgas pašvaldības Ārējas komunikācijas nodaļa

Citi jaunumi