Ziņas medijiem

Ierīkos veloinfrastruktūru Skanstes un Grīziņkalna apkaimē

Ārtelpas un mobilitātes departaments šonedēļ sācis darbu pie veloinfrastruktūras ierīkošanas divās Rīgas apkaimēs – Skanstē un Grīziņkalnā. Darbus plānots pabeigt līdz novembra sākumam. Velojoslas ierīkos Vesetas, Zirņu un Jāņa Asara ielā. Ierīkotās velojoslas veidos apkaimju savienojumu ar pilsētas centrā esošo veloinfrastruktūru, nodrošinot iedzīvotājiem ātru un drošu pārvietošanās iespēju.

Vesetas ielā velojoslas ierīko posmā no Zirņu līdz Mālpils ielai. Velojoslas atradīsies abās brauktuves pusēs, katrā no tām paredzot vienvirziena satiksmi. Minētajā Vesetas ielas posmā abās pusēs saglabās autostāvvietas, tās izkārtojot pamīšus, tādējādi nodrošinot satiksmes mierināšanas pasākumus Vesetas ielā.

Zirņu ielā velojoslas ierīkos posmā no Skanstes ielas līdz Krišjāņa Valdemāra ielai. Jaunais veloinfrastruktūras risinājums Zirņu ielā veidos savienojumu ar esošo veloinfrastruktūru Kr. Valdemāra un Skanstes ielā, kā arī jaunajām velojoslām Vesetas ielā. Arī Zirņu ielā paredzēts veidot vienvirziena velojoslas un saglabāt auto novietošanu abās brauktuves pusēs.

Grīziņkalna apkaimē velojoslas Jāņa Asara ielā ierīkos projekta “Satiksmes organizācijas uzlabošanas pasākumi Daugavas stadionam piegulošajā teritorijā” ietvaros, ņemot vērā Grīziņkalna apkaimes biedrības ierosinājumus. Velojoslu abās brauktuves pusēs ierīkos posmā no Lienes ielas līdz Augšielai. Jaunas velojoslas veidos savienojumu starp Avotu ielu, Grīziņkalna parku, Deglava tiltu, kā arī nodrošinās velobraucējiem savienojumu ar Daugavas stadionu.

Kopējais velojoslu garums būs 3,8 km.

Autors: Rīgas pašvaldības Ārējas komunikācijas nodaļa

Citi jaunumi