Ziņas medijiem

Novembrī satiksmei atvērs Brasas tiltu

Noslēgumam tuvojas Brasas tilta pārbūve. No kopējā darbu apjoma šobrīd paveikti aptuveni 90%. 11. tramvaja maršruta satiksmi pār otra pārvada pusi atjaunos apmēram pēc nedēļas. Pārējo transportlīdzekļu satiksmi pār Brasas tiltu plānots atjaunot novembra pirmajā pusē.

Brasas pārvadu veido divi, blakus esoši un savstarpēji nesaistīti pārvadi. Duntes ielas pusē esošā pārvada būvniecība noslēdzās šī gada jūnijā. Drīz pēc tam pār izbūvēto pārvada pusi atjaunoja reversīvu 11. tramvaja maršruta satiksmi. Šobrīd būvdarbi noslēgušies Brīvības ielas puses pārvadā.

Vilnis Ķirsis, Rīgas domes priekšsēdētājs: “Brasas tilta pilnīgas pārbūves process tuvojas noslēgumam un būvdarbi ir veikti godam – būvnieks bija solījis, ka darbi tiks organizēti tā, lai šoruden pār tiltu varētu atjaunot visa veida satiksmi, un tas tā arī ir noticis. Pa vienu pusi tramvaja satiksme tiek organizēta jau kopš vasaras sākuma, abos virzienos tramvajs varēs sākt kursēt jaunnedēļ. Tuvākajās nedēļās tilts būs pieejams arī gājējiem un velosipēdistiem, kam atvēlēta plaša ietve vienā tilta pusē, tāpat varēs atsākt braukt automašīnas. Tilts ir faktiski uzbūvēts no jauna un šī ir investīcija, kas Rīgai, pilsētas iedzīvotājiem un viesiem kalpos ilgus gadus.”

Paveiktais darbu apjoms Brasas tilta rekonstrukcijā ir ap 90%. Šobrīd no darbiem vēl ir atlikusi tramvaju kontakttīklu izbūve, zem pārvada esošās Laktas ielas atjaunošana, ceļa zīmju uzstādīšana un ceļa horizontālā apzīmējuma uzklāšana, kā arī gaismekļu uzstādīšana.

Iepriekš jau ziņots, ka 2019. gada maijā Brasas tilta būvdarbus apturēja, tilta nesošajās konstrukcijās atklājot būtiskus bojājumus. Izmainītā būvprojekta ietvaros veica pilnīgu tilta pārbūvi, nevis jau esoša tilta atjaunošanu. Brasa tilta pārbūvi uzsāka 2022. gada maijā, pēc tam, kad Ministru kabinets atbalstīja vairāk nekā 11 miljonu eiro liela aizdevuma piešķiršanu projekta realizācijai.

Autors: Rīgas pašvaldības Ārējas komunikācijas nodaļa

 

Citi jaunumi