Ziņas medijiem

Kravas transporta tranzīta satiksmi Pērnavas ielā aizliegs šoruden

Pērnavas ielā plānoto kravas transporta tranzīta satiksmes aizliegumu ieviesīs šī gada rudenī, informē pašvaldības Ārtelpas un mobilitātes departaments. Šobrīd departaments ir izstrādājis satiksmes organizācijas shēmu, kas paredz izmaiņas, bet pirms to ieviešanas ir jāveic seguma atjaunošana Gustava Zemgala gatves posmā no Ūnijas ielas līdz Brīvības ielai.

Šajā būvniecības sezonā ir plānots veikt vairāku pilsētas ielu un to posmu seguma atjaunošanas darbus. Gustava Zemgala gatves posms no Ūnijas ielas līdz Brīvības ielai ir viena no vietām, kur šie darbi plānoti. Tiklīdz minētajā Gustava Zemgala gatves posmā seguma atjaunošanas darbi noslēgsies, Pērnavas ielā ieviesīs kravas transporta tranzīta aizliegumu. Departaments paredz, ka jaunā satiksmes organizācija Pērnavas ielā varētu tikt ieviesta šā gada rudenī.

Vilnis Ķirsis, Rīgas domes priekšsēdētājs: “Solījums novirzīt kravas auto tranzītu prom no Rīgas centra un arī centram tuvajām apkaimēm, tiek un tiks pildīts, vienlaikus plānotie darbi jāveic secīgi, lai jaunievedums satiksmē vienā pilsētas apkaimē neradītu problēmas citā. Asfalta seguma atjaunošana Gustava Zemgala gatvē ir šīs būvsezonas plānā un tas neizbēgami ir saistīts ar īslaicīgiem satiksmes ierobežojumiem. Taču tiklīdz šis ceļa posms būs sakārtots, tūlīt nākamais solis būs izvietot jaunas ceļa zīmes, kas liedz kravas auto braukt pa Pērnavas ielu.”

Iepriekš jau ziņotas, ka šī gada sākumā Rīgā veica būtiskas satiksmes organizācijas izmaiņas, aizliedzot kravas transporta tranzīta satiksmi cauri pilsētas centram. Ieviešot izmaiņas, tranzīta satiksmi abos virzienos aizliedza uz Akmens tilta, Krasta ielas posmā no Salu tilta līdz Ģenerāļa Radziņa krastmalai, no Ģ. Radziņa krastmalas līdz 13. janvāra ielai, 11. novembra krastmalas posmā no 13. janvāra ielas līdz Vanšu tiltam, kā arī Eksporta ielas posmā no Vanšu tilta līdz Hanzas ielai.

Pēc tam kravas transporta tranzīta satiksmi aizliedza Torņkalna apkaimē, aizliegumu ieviešot: Vienības gatves posmā no Kārļa Ulmaņa gatves līdz Jelgavas ielai, Jelgavas ielas posmā no Vienības gatves līdz Akmeņu ielai, Akmeņu ielas posmā no Valguma ielas līdz Jelgavas ielai. Tāpat abos virzienos Mūkusalas ielas posmā no Salu tilta līdz Akmeņu ielai, Valguma ielā, Raņķa dambī un Daugavgrīvas šosejas posmā līdz Finiera ielai kravas transporta, kura pilna masa ir virs piecām tonnām, kustību ierobežoja sastrēgumstundās, kas ir laika periodā no plkst. 7.00 līdz 10.00 un no plkst. 16.00 līdz 19.00.

 

Autors: Rīgas pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļa

 

 

 

 

Citi jaunumi