Ziņas medijiem

Rīgas pašvaldība izdos jaunus saistošos noteikumus, kas regulēs velorikšu izmantošanas kārtību

Rīgas pašvaldība nodevusi sabiedrības viedokļa noskaidrošanai saistošo noteikumu projektu par velorikšu, kas paredzētas pasažieru pārvadāšanai, izmantošanas noteikumiem un kustības maršrutu apstiprināšanas kārtību. Jaunie saistošie noteikumi izstrādāti, ņemot vērā izmaiņas augstāka spēka normatīvajos aktos, kas paredz deleģējumu pašvaldībai regulēt šo pārvadājumu veidu.

Saistošie noteikumi tāpat kā līdz šim noteiks pašvaldības tiesības savā administratīvajā teritorijā noteikt velorikšu izmantošanas nosacījumus un apstiprināt to kustības maršrutus.

Sabiedrības viedokļa noskaidrošanai notiks līdz šī gada 23. maijam un par noteikumiem viedokli var paust Rīgas domes mājas lapā.

Saistošie noteikumi paredz, ka ar velorikšu kā līdz šim drīkstēs braukt pa maršrutiem, kurus apstiprinās Ārtelpas un mobilitātes departaments, izsniedzot attiecīgu velorikšas kustības maršrutu atļauju uz vienu sezonu. Kustības maršrutu atļauju izsniegs uz laiku līdz divpadsmit mēnešiem, bet ne ilgāk kā līdz nākamā kalendārā gada 1. martam. Noteikumi paredz arī kārtību izsniegto velorikšas kustības maršrutu atļaujas atcelšanai.

Tāpat saistošie noteikumi noteiks prasības velorikšas aprīkojumam, kā arī kādiem dokumentiem jāatrodas pie velorikšas vadītāja, kurus pārbaudes gadījumā pēc kontrolējošo institūciju darbinieka pieprasījuma būs jāuzrāda.

Saistošo noteikumu ievērošanas kontroli veiks Rīgas pašvaldības policija un Ārtelpas un mobilitātes departamenta Kontroles dienests.

 

Autors: Rīgas pašvaldības Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļa

Citi jaunumi