Ziņas medijiem

Turpinoties Hipokrāta ielas un Malienas ielas krustojuma pārbūvei, no 15. maija spēkā būtiski satiksmes ierobežojumi

Turpinoties Hipokrāta ielas un Malienas ielas krustojuma pārbūvei un Kvēles ielas posma no Malienas ielas līdz Palsas ielai izbūvei, no trešdienas, 15. maija, līdz 17. jūlijam spēkā būs būtiski satiksmes ierobežojumi, informē Ārtelpas un mobilitātes departaments.

Minētajā laika periodā transportlīdzekļu satiksmi ierobežos Malienas ielas posmā no Kvēles ielas līdz Hipokrāta ielai, kā arī Hipokrāta ielas posmā no Malienas ielas līdz ēkai Hipokrāta ielā 1.

Tāpat no 15. maija transportlīdzekļu satiksmi slēgs Malienas ielas posmā no ēkas Malienas ielā 27 līdz Hipokrāta ielai un Kvēles ielas posmā no Malienas ielas līdz Palsas ielai.

Attiecīgi, virzienā uz Juglu autovadītāji tiks virzīti pa maršrutu - Sergeja Eizenšteina iela, Mežciema, savukārt virzienā no Juglas pa maršrutu - Mežciema iela, S. Eizenšteina ielu.

Transportlīdzekļu satiksmi Malienas ielā, Mežciema ielā un Hipokrāta ielā var atjaunot pirms minētā laika perioda, ja darbi tiks pabeigti ātrāk.

Par darbu veikšanu atbildīgajam būvniekam uzdots nodrošināt transportlīdzekļiem apbraucamo ceļu un ceļa zīmju izvietošanu, iedzīvotāju un uzņēmumu, kuri atrodas minētajos ielu posmos, transportlīdzekļu piebraukšanu pie dzīvesvietas vai uzņēmuma, operatīvā transporta satiksmi, kā arī sabiedriskā transporta satiksmi, pagaidu pieturvietas izveidi un izvietot slēgtajā pieturvietā informāciju par pieturvietas slēgšanu, kā arī norādi par tuvākās pieturvietas atrašanās vietu un pagaidu pieturvietā izvietot pagaidu kustības sarakstus.

Iepriekš jau ziņots, ka pērnā gada oktobrī uzsāka Hipokrāta ielas un Malienas ielas krustojuma pārbūvi. Būvobjektā šobrīd ir pabeigta siltumtīklu, ūdensvada, sadzīves kanalizācijas un elektronisko sakaru tīklu izbūve. Objektā turpinās darbi pie lietus ūdens kanalizācijas tīklu un apgaismojuma izbūves, kā arī rotācija apļa būvniecības.

Projekta risinājums paredz krustojuma vietā izbūvēt rotācijas apli ar trīs zariem, kas uzlabotu krustojuma caurlaides spēju. Būvprojekts arī paredz rotācijas apļa pieejās izbūvēt neregulējamas gājēju pārejas ar speciālo gājēju pāreju apgaismojumu. Projekta ietvaros tāda paša tipa gājēju pāreju izbūvēs arī uz Mežciema ielas. Tāpat paredzēts pārbūvēt un labiekārtot esošās sabiedriskā transporta pieturvietas.

Dambjapurva ielas pieslēgumā pie rotācijas apļa paredzēts mainīt esošo satiksmes organizāciju, lai samazinātu transportlīdzekļu caurbraukšanas iespēju caur dzīvojamo zonu. Projekta risinājums paredz atļaut nobraukšanas iespēju no rotācijas apļa uz Dambjapurva ielu, bet netiek paredzēta uzbraukšanas iespēja no Dambjapurva ielas rotācijas aplī.

Būvdarbus veic SIA CBF “Ļ-KO” un tā izmaksas ir 2,9 miljoni eiro.

 

Autors: Rīgas pašvaldības Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļa

 

Citi jaunumi