Ziņas medijiem

No 1. septembra Rīgas pašvaldības Ārtelpas un mobilitātes departamentam pievienos Teritorijas labiekārtošanas pārvaldi

Rīgas pašvaldības iestāžu reorganizācijas gaitā Ārtelpas un mobilitātes departamentu (ĀMD) jau šoruden, no 1. septembra, apvienos ar Teritorijas labiekārtošanas pārvaldi (TLP).

Pirmdien, 3. jūnijā, Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas deputāti atbalstīja izmaiņas ĀMD nolikumā, kas paredz līdz šā gada 1.septembrim TLP pievienot ĀMD.

Tāpat komiteja atbalstīja papildu finansējuma piešķiršanu apmēram 155 000 eiro apjomā ĀMD kapacitātes stiprināšanai un darba vietu iekārtošanai reorganizācijas procesā. 

Reorganizācija ļaus ietvju un ielu uzturēšanu veikt efektīvāk, kā arī būs vieglāk koordinēt darba uzdevumus un resursus, mazinot sadrumstalotību.

Viens no mērķiem būs stiprināt kapacitāti, virzoties uz to, ka 80% no darbiem veic ārpakalpojums, bet 20% paliek ĀMD pārziņā. Tas nozīmē, ka būs iespēja paātrināt reaģēšanas laiku avārijas situāciju likvidēšanā, steidzamu izsaukumu apkalpošanā un citos gadījumos. Kā arī visi speciālisti strādās vienuviet, kas uzlabos darbu kapacitāti.

Jautājums vēl tiks skatīts Rīgas domes sēdē.

Jau ziņots, ka reorganizācija sākta 2023. gada martā, izveidojot jaunu pašvaldības iestādi – ĀMD, kurā tiek apvienotas vairākas līdzšinējās pašvaldības iestādes. Rīgas dome arī lēmusi, ka reorganizācija tiek veikta pakāpeniski. 

 

Autors: Rīgas pašvaldības Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļa

 

Citi jaunumi