Ziņas medijiem

Satiksme sniegputeņa laikā: Ielu tīrīšanas darbi notiks arī nakts stundās

Atsākoties intensīvai snigšanai, Rīgas domes Satiksmes departaments pilnā apmērā turpina veikt ielu, tiltu un veloceļu tīrīšanu un pretslīdes materiālu kaisīšanu. Lai nodrošinātu ielu caurbraucamību, paredzēts, ka sniega tīrīšanas darbi tiks organizēti arī nakts stundās. Vienlaikus, ņemot vērā sniega apjomu un snigšanas intensitāti, iedzīvotājiem jārēķinās, ka trešdienas rītā izbraukšana var būt apgrūtināta.

Ja dienas pirmajā pusē intensīvas snigšanas rezultātā sniega sanesumi un brauktuvju slīdēšana pamatā veidojās Daugavas labajā krastā, īpaši skarot Latgales priekšpilsētu un Ziemeļu rajonu, tad šobrīd liels sniega daudzums un slīdēšana veidojas lielākajā daļā Rīgas teritorijas.

Ja mierīgas snigšanas laikā sniega tīrīšana galvaspilsētas ielās optimāla rezultāta iegūšanai tiek veikta vienu reizi dienā – uzreiz pēc snigšanas beigām, tad šodien, ap pulksten 19:00, sniega tīrīšana uz ielām un tiltiem šodien tika uzsākta jau trešo reizi, kamēr veloceļu tīrīšana pilsētā tiek veikta nepārtraukti. Turklāt paredzēts, ka visas 50 ziemas tehnikas darbu turpinās arī nakts stundās. Tomēr jāņem vērā, ka intensīvas snigšanas apstākļos ievērojams sniega daudzums uz ielām un veloinfrastruktūras var atkārtoti parādīties ļoti īsā laikā, tostarp arī īsi pēc brauktuves tīrīšanas.

Prioritāri tiek tīrītas maģistrālās ielas, tilti, pārvadi, veloinfrastruktūra un ielas, kur kursē sabiedriskais transports, kam seko mazākas nozīmes jeb rajona ielas. Tādēļ brīdinām, ka trešdienas rītā īpaši apgrūtināti braukšanas apstākļi var veidoties tieši uz mazākas nozīmes ielām.

Braukšanas apstākļi ietekmē arī sabiedriskā transporta kustību. SIA “Rīgas satiksme” dati liecina, ka autobusu un trolejbusu vidējais kavēšanās laiks ir ap 15 minūtēm, kamēr tramvajiem būtisku kavējumu nav. Ilgākie kavējumi – līdz 20 minūtēm – veidojas 5., 17., 18., 23. un 25. trolejbusa maršrutos. Pasažieriem jārēķinās, ka turpinoties intensīvai un ilgstošai snigšanai, sabiedriskā transporta kustības kavējumi var būt arī rīt.

Saskaņā ar sinoptiķu prognozēm, intensīva snigšana un spēcīgs vējš turpināsies vismaz līdz trešdienas pusdienlaikam. Tādēļ aicinām transportlīdzekļu vadītājus sniegputeņa laikā ievērot īpašu piesardzību, savlaicīgi plānot maršrutu, ieturēt lielāku distanci līdz priekšā braucošajiem, neveikt straujus manevrus, kā arī izvēlieties braukšanas apstākļiem un ielu seguma stāvoklim atbilstošu ātrumu.

Sekojot meteorologu prognozēm, ziemas uzturēšanas tehnika turpinās strādāt ar pilnu jaudu arī turpmākās dienas līdz snigšanas intensitāte ievērojami mazināsies.

Par bīstamām situācijām uz Rīgas ielām un tiltiem ieteicams informēt Rīgas domes Satiksmes departamenta Satiksmes vadības centru, zvanot uz diennakts bezmaksas tālruni 80003600. 

Citi jaunumi