Eiropas Savienība / Īstenotie ES fondu līdzfinansētie projekti / Akadēmiķa Mstislava Klediša ielas rekonstrukcija posmā no Ulbrokas ielas līdz Lubānas ielai

Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu 2012. gadā Rīgā ir pabeigti būvdarbi, lai paaugstinātu satiksmes drošību Akadēmiķa Mstislava Keldiša ielas posmā no Ulbrokas ielas līdz Lubānas ielai, vienlaikus uzlabojot drošību un vides pieejamību gājējiem un velosipēdistiem. Iepriekš šīs ielas minētajā posmā bija grunts segums bez gājēju ietvēm.

Līdz ar Slāvu maģistrālā transporta mezgla atklāšanu būtiski paaugstinājās satiksmes intensitāte pa Lubānas ielu. Tāpēc, lai nodrošinātu iespēju satiksmei no Akadēmiķa Mstislava Keldiša ielas droši iekļauties satiksmes plūsmā pa Lubānas ielu, tostarp arī dotu gājējiem iespēju droši šķērsot transportlīdzekļu brauktuvi, Akadēmiņa Mstislava Keldiša un Lubānas ielu krustojumā ir izbūvēti luksofori ar regulējamām gājēju pārejām.

Projekta realizācijas gaitā arī pati Akadēmiķa Mstislava Keldiša  iela posmā no Ulbrokas ielas līdz Lubānas ielai tika izbūvēta ar asfaltbetona segumu, ielas apgaismojumu, gājēju ietvēm un no ietves atdalītu veloceliņu ar atsevišķu apgaismojumu.

Lai mazinātu satiksmes plūsmu krustojumos, Akadēmiķa Mstislava Keldiša ielas krustojums ar Ulbrokas ielu ir izveidots ar pašregulējošu elipses veida pieslēgumu. Savukārt, lai gājējiem nodrošinātu iespēju droši šķērsot brauktuvi, pie Akadēmiķa Mstislava Keldiša ielas krustojuma ar Ulbrokas ielu ir ierīkota regulējama gājēju pāreja pār Akadēmiķa Mstislava Keldiša ielu.

Karte pilnizmēra versijā (lejupielādēt)

Karte drukāšanas versijā (lejupielādēt)

Citi jaunumi