Eiropas Savienība / Īstenotie ES fondu līdzfinansētie projekti / Luksoforu objektu rekonstrukcija un būvniecība 2010

Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu 2012. gadā Rīgā noslēgsies vairāku galvaspilsētas krustojumu izbūve un rekonstrukcija, likvidējot satiksmes drošībai bīstamās vietas un ierīkojot luksoforus, gājēju celiņus, gājēju pārejas, kā arī uzstādot ceļa zīmes.

Tiek pārbūvēti Aleksandra Čaka un Pērnavas ielu, kā arī Pērnavas un Rūdolfa ielu krustojumi, sinhronizējot krustojumu luksoforu darbību. Tāpat tiek paplašināta Pērnavas ielas brauktuve no Aleksandra Čaka ielas līdz Rūdolfa ielai, izveidojot divas pilnas braukšanas joslas katrā virzienā. 

Luksoforus izbūvē Akadēmiķa Mstislava Keldiša un Ilūkstes ielu krustojumā, Puškina un Dzirnavu ielu krustojumā, kā arī Hipokrāta un Gaiļezera ielu krustojumā.

Projekta ietvaros visos luksoforos uzstāda gaismas emisijas diožu moduļu sistēmas, kas uzlabo luksoforu gaismas signālu redzamību un satiksmes drošības līmeni. Tāpat tiek ierīkotas regulējamas gājēju pārejas, kas aprīkotas ar gājēju luksoforu sekcijām, gājēju drošības saliņām, tostarp tiek izbūvētas gājēju ietves un ierīkotas gājēju barjeras.

Luksoforu rekonstrukcijas karte pilnizmēra versijā (lejupielādēt)

Luksoforu rekonstrukcijas karte drukāšanas versijā (lejupielādēt)

Citi jaunumi