Eiropas Savienība / Īstenotie ES fondu līdzfinansētie projekti / Austrumu maģistrāles krustojuma ar Gaujas ielu būvniecība

Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu 2011. gadā Rīgā tika pabeigti būvdarbi Gustava Zemgala gatves un Gaujas ielas divu līmeņu šķērsojumā.

Gustava Zemgala gatves un Gaujas ielas divu līmeņu šķērsojums ir Austrumu maģistrāles posms. Tā būvniecība tika uzsākta 2008. gadā par Rīgas pašvaldības finansējumu.

Projekta mērķis bija paaugstināt satiksmes drošību, atdalot tranzīta satiksmes plūsmas no vietējās nozīmes plūsmām. Agrāk tranzīta transportlīdzekļi, kas vēlējās nokļūt ostā, bija spiesti braukt caur dzīvojamajām zonām, tādējādi palielinot ceļu satiksmes negadījumu risku.

Agrāk Gustava Zemgala gatves trase pieslēdzās Gaujas un Ķīšezera ielām kā T-veida krustojums, kura caurlaides spējas bija par mazu esošo un prognozējamo satiksmes plūsmu uzņemšanai un drošai satiksmei. 

Gaujas, Ķīšezera ielu un Gustava Zemgala gatves šķērsojums tagad kalpo kā maģistrālais satiksmes mezgls Ziemeļu šķērsojuma un Austrumu maģistrāles trasēm. 

Kad būs izstrādāts Ziemeļu šķērsojuma galējais tehniskais risinājums, Gaujas ielas divlīmeņu satiksmes mezgls tiks papildināts arī ar vietējā pieslēguma cilpām.

Karte pilnizmēra versijā (lejupielādēt)

Karte drukāšanas versijā (lejupielādēt)

Citi jaunumi