Eiropas Savienība / Īstenotie ES fondu līdzfinansētie projekti / Tadaiķu un Valdeķu ielu krustojuma rekonstrukcija

2005. gadā ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu tika realizēta Tadaiķu ielas un Valdeķu ielas krustojuma rekonstrukcija.

‍Tās ietvaros rekonstrukcijas darbi notika Bauskas un Viesītes, arī Bauskas un Neretas ielu krustojumā, tāpat Viesītes un Pērkones ielās līdz Valdeķu ielai, kur izbūvēta četru joslu brauktuve, kā arī Kārļa Ulmaņa gatvē, kur paplašināta brauktuve no Bauskas ielas satiksmes pārvada līdz Telts ielai. Savukārt Tadaiķu un Valdeķu ielas krustojumā ir izbūvēts rotācijas aplis. Ir pārbūvēts Kārļa Ulmaņa gatves, Valdeķu, Telts un Vaiņodes ielu krustojums, kur pirms rekonstrukcijas notika daudz satiksmes negadījumu.

‍Pēc rekonstrukcijas avāriju skaits ir samazinājies vairāk nekā trīs reizes: ja 2004. gada septembra, oktobra un novembra mēnesī šajā vietā notika 19 avārijas, tad 2005. gadā šajā laika posmā – sešas avārijas.

‍Tāpat pēc rekonstrukcijas satiksmes plūsma ir mainījusies Bauskas un Viesītes ielu krustojumā un nobrauktuvē Salu tilta virzienā. Agrāk šis bija viens no sarežģītākajiem krustojumiem Rīgā. Pēc rekonstrukcijas satiksmes plūsma ir uzlabota, ir uzstādīts luksofors, paplašināta Viesītes iela, kas ļauj autovadītājiem daudz ērtāk nokļūt no Ziepniekkalna uz centru. Rekonstruētajos krustojumos ir ierīkota luksoforu signalizācija un gājēju pārejas, kā arī izbūvēts ielas apgaismojums.

Citi jaunumi