Eiropas Savienība / Īstenotie ES fondu līdzfinansētie projekti / Vienības gatves rekonstrukcija posmā no Kaplava ielas līdz Ozolciema ielai

Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu 2012. gadā Rīgā noslēgsies darbi pie Vienības gatves paplašināšanas posmā no Ozolciema ielas līdz Kaplavas ielai. 

Vienības gatve ir valsts autoceļa ievads Rīgas pilsētā, kam līdz Ozolciema ielai ir četras braukšanas joslas. Posmā no Ozolciema ielas līdz Kaplavas ielai līdz šim bija šosejas tipa brauktuve bez lietus ūdens kanalizācijas sistēmas, tāpat bez pilnībā izbūvētām gājēju ietvēm un bez drošām ielas šķērsošanas iespējām gājējiem. 

Vienības gatves posms no Ozolciema ielas līdz Kaplavas ielai bija vienīgais tās sašaurinātais posms, kur bija tikai viena braukšanas josla katrā virzienā un to izmantoja gan transportlīdzekļi vietējai piebraukšanai pie ēkām, gan tranzīta satiksmes transportlīdzekļi nokļūšanai uz un no Jelgavas virziena. Tāpat braukšanas joslu izmanto arī sabiedriskais transports, kas apstājoties pieturvietās, bija spiests aizkavēt pārējo transportlīdzekļu satiksmi, jo pieturvietām nebija paplašinājumu.

Vienības gatvi šajā posmā paplašina, pamatbrauktuvei izveidojot divas braukšanas joslas katrā virzienā, tostarp pie krustojuma ar Ozolciema ielu izveidojot papildus joslas pagriezienu manevriem.

‍Tāpat blakus pamatbrauktuvei izbūvē vietējās satiksmes joslu, atslogojot pamatbrauktuvi no vietējās satiksmes transportlīdzekļiem un samazinot tiešo pieslēgumu skaitu pamatbrauktuvei. 

‍Ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu paredzēts arī paaugstināt satiksmes drošību un uzlabot satiksmes plūsmu, uzstādot luksoforus Vienības gatves un Ozolciema ielas krustojumā un rekonstruējot luksoforus arī Bārbeles ielas un Bērzlapu ielas krustojumos ar Vienības gatvi.

Vienības gatves abās pusēs izbūvē arī no brauktuves atdalītu gājēju un velosipēdistu ceļu, kā arī regulējamas gājēju pārejas. Savukārt sabiedriskā transporta pieturvietām paredzēts izbūvēt paplašinājumus.

Karte pilnizmēra versijā (lejupielādēt)

Karte drukāšanas versijā (lejupielādēt)

Citi jaunumi