Eiropas Savienība / Īstenotie ES fondu līdzfinansētie projekti / Autobusu satiksmes organizācijas un kontroles sistēmas uz GPS bāzes realizācija

Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu 2007. gadā tika realizēts projekts „Autobusu satiksmes organizācijas un kontroles sistēmas uz GPS bāzes realizācija”.

Šī projekta mērķis bija paaugstināt satiksmes drošību un ieviest satiksmes organizācijā inteliģentās transporta sistēmas. Lai paaugstinātu sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas kvalitāti, trīsdesmit autobusos Rīgā ir uzstādīta automātiskā pasažieru skaitīšanas sistēma. Ar šīs sistēmas palīdzību tiek iegūta sabiedriskā transporta satiksmes organizēšanai būtiska informācija par pasažieru skaitu sabiedriskajā transportā, kas palīdz noteikt nepieciešamo reisu skaitu konkrētā maršrutā. Tas ļauj optimizēt autobusu reisu intensitāti, pielāgojot atbilstoši pasažieru plūsmai un tās izmaiņām dienas un sezonas laikā.

‍Lai uzlabotu sabiedriskā transporta kustības grafiku izpildi un reisu intensitāti pielāgotu atbilstoši pasažieru vajadzībām, 345 autobusi ir aprīkoti arī ar GPS iekārtām, kas saslēgtas vienotā dispečerdienesta tīklā. Tādējādi dispečerdienestam ir iespēja sekot līdzi gan konkrēta sabiedriskā transportlīdzekļa atrašanās vietai, gan redzēt sabiedriskā transporta kustību kopumā pilsētā, gan arī kontrolēt, vai transportlīdzeklis ievēro reisu laikus. Rīgas pašvaldības sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Rīgas satiksme" par saviem līdzekļiem iepriekš GPS iekārtas bija uzstādījusi 180 autobusos.

Citi jaunumi